Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Odpovědět
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Alfajk »

jsem ho prave potreboval ukazat kamosovi,kterej me porad tvrdil,ze je synthesis ten nejlepsi konec :D
Uživatelský avatar
-Shepard-
Rotný
Příspěvky: 104
Registrován: sob 09. bře 2013 11:01:03
Bydliště: Sur'Kesh
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od -Shepard- »

Ale Synthesis je nejlepší konec :D
Navždy věrný
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Alfajk »

budu se opakovat...ne,synthesis je hnus,jedinej akceptovatelnej konec hodnej Sheparda je refusal, a druhej nejstravitelnejsi je destroy
Uživatelský avatar
-Shepard-
Rotný
Příspěvky: 104
Registrován: sob 09. bře 2013 11:01:03
Bydliště: Sur'Kesh
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od -Shepard- »

1.Synthesis
2.Control
3.Refuse
4.Destroy

Synthesis je prostě nejlepší
Navždy věrný
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od hRDLA »

Ano přesně tak, jen to otočit vzhůru nohama ten seznam.
Bite my shiny Warden ass!
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Lady Grey »

No, pokud bych byla úchyl na mučení nebo zkapalňování lidských bytostí, vybrala bych si syntézu nebo control, to bez debat... ale já jsem velice pomstychtivá a rozhodně bych reapery neušetřila... vtipné, jak škemrají o to, aby člověk nevovil jejích konec, ale mají smůlu. :D :D :D
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Krieg »

Naprosto souhlasím s hRDLou!
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Alfajk »

kdyz uz to pitvate,ja bych to seradil takhle:

1.Destroy
2.Refuse
3.Synthesis
4.Control


kdyz prekousnu space magic synthesisu,je to docela dobry...ale control je proste nejvetsi blbost,kdyz 3 hry tvrdej,ze reapery nelze ovladat,NIJAK,navic to tesne pred koncem hry primo zopakuje ta protheanska VI na thesii a pak bum,tady mas plnou kontrolu nad reaperama,TIM selhal,ale shep to zvladne(to vysvetleni od starchild vazne neberu,protoze to nevysvetluje,proc shep celou dobu indoktrinaci odolaval),to proste neprekousnu...
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od BatouT101 »

No, nechce se mi tady jen tak hádat kdo má pravdu a kdo ne. Zároveň se mi už nechce vysvětlovat dokola důvody toho co jsem si vybral ať vám to dává smysl nebo ne. Mě to smysl dává ačkoliv uznávám, není to dokonalý konec i když je nám "takto představován". SYNTHESIS je pro mne, ze všech těch šílených možností ta nejrozumnější volba. Nic lepšího nám konec nenabídl a byl to oficiální závěr trilogie ( i když k tomu mám také jisté výhrady)... :P

Pokud někdo z Vás bude mít nějaké rozumné argumenty proč bych si měl vybrat jinak podle něj (a nemyslím tím jen důvody že se Vám hnusí a podobně), tak to s Vámi rád celé znovu proberu. Jinak to nemá smysl... :|
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Alfajk »

tak rozumne duvody...hms...kdyby asi "doslo na lamani chleba" a ja byl ve skutecnosti shepard,tak asi taky zvolim synthesis,to je proste zachrana vsech a zaroven zmirneni nasledku utoku reaperu,nejvetsi "happy end"

skoda ze refuse end poradne nedodelali,mohl bejt o 10 minut delsi,krasne rozvinout,jak to s jakou rasou dopadlo(teda spis kdy presne byla vyhlazena),kolik reaperu bylo zniceno a jak se jim dokazala ubranit dalsi civilizace v dalsim cyklu...bohuzel nic z toho neukazaly,vzdycky jsem doufal,ze uvidim zniceni harbingera abych mu dokazal,co lidstvo dokaze,skoda skoda...
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od BatouT101 »

Ono, autorům nevidíme do hlavy a tak se mohu pouze domnívat. Ale jak to vidím já, tak konce a jejich následky nám byly představeny jen tak popvrchově "neuceleně". Pravděpodobně pro to aby si každý hráč mohl vytvořit vlastní představu o jeho výběru a jeho dopadu. Kdyby vytvořily pevný konec s pevně nastavenými hranicemi následků volby, tak by to bylo časově i finančně mnohem náročnější na vytvoření a mohli by narazit na pevné logické chyby v dané volbě (což by mohlo podrývat smysl takového konce) a také by se o tomto takto dlouho nediskutovalo. ;)

Bohužel se jim podařilo vyvolat celkem dost logických chyb a otázek způsobem prezentace samotného konce.
Ve zkratce "ukously příliš velký kus". Osobně jim v tom nezávidím ale oni si vybraly prostě tento způsob který již všichni snad známe...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Lady Grey »

Ale ne, vy jste mě přesvědčili, syntéza je nádherný konec, já ho snad začnu volit z těchto důvodu:
a) smrťaci přežijí, to je přece takové pozitivum
b) všichni víme, jak smťáci vznikají (vzpomínám si teď na druhý díl a tu základnu kolektorů, kde zkapalňovali všechny lidi z kolonie), ale to přece nevadí, že na jejích výrobu padají živé bytostí, hlavně když to přežijí
c) huskové, banší a ty další zrůdy, co bývali živé bytosti, přežijí... no není to krása? :* :\**/:
d) vnutit přepsání celé podstaty života všem bytostem v galaxii, to je velice nesobecké... myslíme na děti, na děti
e) syntéza je space magic... a čáry máry fuk, nechcete tu mít třeba holuby, co vám vlítnou přímo do huby?

Takže ste asi pochopili, že jsem úvodní větu myslela ironicky... takže, ne pro mne syntéza není vůbec ideálním koncem... vše, co v ní ukáží nedává smysl a navíc je to nechutný...

Aneb, děti tatínek se vrací domu z války...
Obrázek
... no a, že je to husk.

P.S... hoďte mi jediný rozumný komentář, proč je syntéza tak úžasná a proč tolik lidí rajcuje.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od BatouT101 »

Lady Grey píše:Ale ne, vy jste mě přesvědčili, syntéza je nádherný konec, já ho snad začnu volit z těchto důvodu:
a) smrťaci přežijí, to je přece takové pozitivum
b) všichni víme, jak smťáci vznikají (vzpomínám si teď na druhý díl a tu základnu kolektorů, kde zkapalňovali všechny lidi z kolonie), ale to přece nevadí, že na jejích výrobu padají živé bytostí, hlavně když to přežijí
c) huskové, banší a ty další zrůdy, co bývali živé bytosti, přežijí... no není to krása? :* :\**/:
d) vnutit přepsání celé podstaty života všem bytostem v galaxii, to je velice nesobecké... myslíme na děti, na děti
e) syntéza je space magic... a čáry máry fuk, nechcete tu mít třeba holuby, co vám vlítnou přímo do huby?

Takže ste asi pochopili, že jsem úvodní větu myslela ironicky... takže, ne pro mne syntéza není vůbec ideálním koncem... vše, co v ní ukáží nedává smysl a navíc je to nechutný...
....
Tvůj odpor k Synthesis plně chápu i s tvými argumenty.

a) Přežití Reaperů je irelevantní když existují tyto volby. (Jejich zničení by přineslo pouze krátkodobý pocit satisfakce i když by od nich nehrozilo již žádné nebezpečí. Domnívám se že samotní Reapeři (jak jsem pochopil ze hry) byly jakýmsi vlastním druhem který obsahoval podstatu právě těch zpracovaných ras.)
b) Vytváření Reaperů bylo bezesporu nehumánní!!! Ale vznik dalších Reaperů již nebude zapotřebí když už sklizně onou volbou ztratí svůj účel.
c) Osud nebo přežití těchto Reaperských "nástrojů" není zcela jasný ale pochybuji že by se vrátily ke svým blízkým... Pravděpodobně by byly označeni za oběť války i s ostatními kteří nebyly přetvořeni a zahynuly. =(
d) Tohle je komplikovanější než se zdá... Přesný rozsah změn nebyl zatím přesně popsán. Každý by byl pořád "stejný" jaký by byl jen by získal o schopnost navíc... Převážně to závisí na představivosti toho co si tuto volbu vybere jaký rozsah tato volba má.
Mě jako sobecká přijde převážně volba Control!
e) Syntesis je jen udání směru kterým se bude život v mléčné dráze ubírat. Žádný konec! Žádný happy end!

P.S...
Lady Grey píše: ....
P.S... hoďte mi jediný rozumný komentář, proč je syntéza tak úžasná a proč tolik lidí rajcuje.
Tak postupně:
1. V jediném rozumném komentáři, bych (nejspíš) nebyl schopen vysvětlit aby byl pro tebe nebo ostatní "rozumný", nebo objasnil samotnou volbu Synthesis..
2. Neznám nikoho, koho by tato volba "rajcovala" mně teda ne. Pro mně to byl pouze výběr dalšího vývoje universa ME3 který nám byl nabídnut!
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Lady Grey »

b) jo, jenže ti před tím byli takhle stvoření a já nemíním ve hře nést zodpovědnost za to, že takový hnus přežije... a k tomu kde bereš tu jistotu, že se reapři jen tak nezotaví a nedokončí to, co začali?

c) ve videu to jde vidět jasně, ten hnus přežije... ani náhodou, nejsem na tyhle věci úchyl a rozhodně mám nějaké humánní cítění... rozhodně je milosrdnější je zničit.

d) není to vůbec komplikované... je to vnucení jednoho názoru miliardám bytostí... nevím, jestli by se mi něco takového líbilo.... k tomu syntéza je jen space magic.

A mezi Control (když už si to nahodil) a syntézou zas velký rozdíl není... jen zelené svítící oči, ale v contol se Shep aspoň stane bossem reaperů... ale i tak bych nezvolila ani jeden z těhle hnusů.

e) co se všichni ohání happy endem? po válce takového rozsahu není žádný happy end v žádné konci... každý o někoho přišel nebo o něco... přátele, rodinu, domov... tohle není happy end... všem se tak maximálně uleví, myslím, že si to zaslouží. ;)

Rozhodně bych nechtěla, aby jeden jedinec rozhodl za miliardy dalších... kdo je k*rva Shepard, aby rozhodoval za ostatní? Nějaký Ježíš 22. století nebo co? Kdo mu dává právo na to, aby vnutil všem jinou podstatu života než je?
Myslím si, že zničení reaperů uspokojí všechny, kdo bych chtěl vidět reapery ještě po válce, Javik se pomstí za svůj lid, a možná že zničení nakrkne pár magorů, co je chtěli ovládnou, ale to je indokrinace.

Jinak si těmahle koncema tvůrci dost zavařili... měli dát na hráče a třeba na indokrinační teorii (nejsem nějaký její velký obhájce, ale rozhodně bych tohle uvítala víc a dávalo by mi to větší smysl). Pokud bude ME4 pokračovat v rozmezích po válce se reapery v naší galaxii, budou muset snad vymyslet 4 různé hry, pro každý konec jiný... a nebo prostě rozhodnou, že tahle úchylárna, které se říká syntéza, je jediný správný konec a svět ME poběží podle toho... pak ale přiznají, že s těma koncema to zmrvili a přijdou o dost hráčů.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od BatouT101 »

b) Zodpovědná jsi za následky kterékoliv z voleb kterou si vybereš. :D Nebo ne? Shepard je prostě součástí celého řetězu událostí a ty se musíš rozhodnout. Ty jako hráč máš ještě pátou možnost a tou je vypnout hru před těmito volbami.
Jistotu asi nemůžeš mít nikdy ale podle toho co nám bylo alespoň předvedeno tak "Reapeři" pomáhají s obnovou věcí zničených válkou (třeba jako částečnou satisfakci) bylo by divné předstírat pomoc a znovu vybudování všeho jen proto aby to mohly zase následně zničit. Navíc už nemají důvod plnit svoje poslání, které jim dal "Catalist" který je zároveň vytvořil.

c) ano, přežije ale co se s nimi stane potom se můžeme jen domýšlet. (pokud tedy myslíš "husks")

d) hmm, řekněme například že bys dala možnost nahlédnout každého na svět očima Sheparda, který se dostal tak daleko a vyděl obě "strany mince" který dokázal sjednotit rasy staletím zmítané válkou a znala příčinu toho sporu. (Když teď opomeneme to že je spojoval i stejný cíl zastavit Reapery.) Jak by ses rozhodla kdybys disponovala jistými "fakty" a ne pouze tím co ti kdo řekl. pokračovala by ji stále v té stejné válce?

Jinak v Control End je velký rozdíl kromě toho že Reapeři přežijí! A na barvě která jen odděluje každou volbu až tak nezáleží.

e) Já se "happy endem" neoháním již jsem uvedl svůj nesouhlas.


hmm, ono mám dojem že jsou i celkem reální lidé kteří rozhodují za miliony jiných. A ano asi bych to nespecifikoval lépe, Shepard by se dal považovat za takového "Ježíše 22. století" v ME3. :D

Nic méně, jak jsem již psal dříve. Také nejsem nijak nadšený z finále hry a je pro mně stále docela nepříjemnou záležitostí. :|
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Potan
Desátník
Příspěvky: 57
Registrován: úte 30. črc 2013 18:06:54
Bydliště: Ave Morava!
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Potan »

Co sem dát anketu, kdo vybral jaký conec?
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Lady Grey »

Batou
hmm, ono mám dojem že jsou i celkem reální lidé kteří rozhodují za miliony jiných.
Teď se ale nebavíme o politice, ale o podstatě života... která v syntéze nedává žádný smysl... nevěšejte mi bulíky na nos, že to organici odnesou jen svítícíma očima. Dle všeho by se měla změnit podstata celého bytí a promiň, na to nikdo nemá právo, aby rozhodl za ty ostatní. ;) ;) K tomu ten smrad katalyst kecá něco o tom, že je to vrcholem evoluce... tak to určitě. :? :?
"Reapeři" pomáhají s obnovou věcí zničených válkou (třeba jako částečnou satisfakci)
To je od nich tak moc milé. :* :\**/: Jsou to úplná ňuňu srdíčka. :\**/: :\**/: Jako Hitler, který by pomáhal s obnovením Krakova a jeho židovské čtvrti? (nemám ráda tyhle přirovnání, ale vzhledem k tomu, že se tohle nestalo...) Nemyslím si, že by jim někdo chtěl odpustit ty miliardy zmařených životů... pro co, proboha? Aby ho zachovaly? Takový nesmysl...

Já hrála celou ME sérii s tím, že chci reapery zničit... to jejích škemráni na konci přes katalyzátor, aby přežily, mě ani na vteřinu nepřesvědčilo o opaku... ;)
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Maya
Svobodník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 01. srp 2013 9:26:37

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Maya »

Lady Grey píše:Ale ne, vy jste mě přesvědčili, syntéza je nádherný konec, já ho snad začnu volit z těchto důvodu:
a) smrťaci přežijí, to je přece takové pozitivum
b) všichni víme, jak smťáci vznikají (vzpomínám si teď na druhý díl a tu základnu kolektorů, kde zkapalňovali všechny lidi z kolonie), ale to přece nevadí, že na jejích výrobu padají živé bytostí, hlavně když to přežijí
c) huskové, banší a ty další zrůdy, co bývali živé bytosti, přežijí... no není to krása? :* :\**/:
d) vnutit přepsání celé podstaty života všem bytostem v galaxii, to je velice nesobecké... myslíme na děti, na děti
e) syntéza je space magic... a čáry máry fuk, nechcete tu mít třeba holuby, co vám vlítnou přímo do huby?

Takže ste asi pochopili, že jsem úvodní větu myslela ironicky... takže, ne pro mne syntéza není vůbec ideálním koncem... vše, co v ní ukáží nedává smysl a navíc je to nechutný...

Aneb, děti tatínek se vrací domu z války...
Obrázek
... no a, že je to husk.

P.S... hoďte mi jediný rozumný komentář, proč je syntéza tak úžasná a proč tolik lidí rajcuje.
pod tohle se podepisuju, chvíli jsem na konci přemejšlela a pak mi prostě přišlo, že pokud tenhle konec nezvolím, tak zlo vyhraje.. A já holt hraju všude "za světlou stranu"

A ten text k obrázku je krásně černej humor :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Krieg »

Já jsem taky 100% pro destroy ending. Kdyby byl více rozveden a ukázán refusal, tak bych i s tím se nějak srovnal. U controlu bych si nikdy nebyl jistý, že se jednou Smrťáci neobrátí proti mně. A kdyby byl Shepard renegade, tak by mohl započít další válku v "kůži" Smrťáka. Synthesis, to je prostě hlavní úkol Smrťáků, Leviathan se vyjadřoval nějak, že se Smrťáci zastaví, až najdou dokonalý život. A tím synthesis z jejich strany je. A z mé strany to je nejhorší rozhodnutí, co bych mohl učinit.
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od BatouT101 »

Pro mě za mě. Já vám váš Destroy ALL End ;) neberu a ani vám můj nevnucuju. Rozhodly jste se samozřejmě podle svého nejlepšího svědomí že je pro vás menší zlo. Stejně tak i já tak učinil... :|

Jen jsem vysvětloval svůj pohled na volbu která je pro mne jediná přijatelná a dává mi jako jediná smysl! A tou je samozřejmě Synthesis
Ne, proto jakou má barvu nebo co uvidíte po jejím vybrání za prezentaci jejich následků. Ale proto co jsem vyděl, slyšel a zažil v průběhu hry. Leviathan-DLC mi jen potvrdil že jsem neudělal chybu ve výběru, stejně tak EC-DLC.
Ať to o mne vypovídá cokoliv tak vezměte v úvahu i to že těsně před koncem jsem také chtěl zastavit válku likvidací Reaperů :evil:. Nefandil jsem jim a nehrál to na obě strany. Moje postava Sheparda, byla vždy co jsem hrál ME1,2,3 převážně z cca 95%-99% Paragon, každý člen posádky který mohl tak přežil!
Samozřejmě až takový svatoušek jsem nebyl. V ME2 jsem vyplenil každou dostupnou planetu od nerostných surovin (to byla teda fuška) a párkrát mi vymřelo akvárko. :D

P.S.. Sponzorem tohoto příspěvku je Synthesis ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Odpovědět