Zjevení

(Mass Effect: Revelation)

 

První novela na motivy série Mass Effect, která vyšla v roce 2007 prostřednictvím nakladatelství Del Rey Books (u nás ji vydal a přeložil FANTOM Print v roce 2009). Příběhově se odehrává přibližně 20 let před událostmi prvního dílu herní trilogie a jejím hlavním hrdinou je poručík David Anderson. Popisuje události zmíněné Davidem Andersonem ve hře a nabízí čtenáři pohled do minulosti několika postav známých z her. Zajímavostí pro vás může být to, že v Mass Effect 2 lze tuto knihu (patrně v elektronické podobě) koupit na Citadele jako suvenýr, samozřejmě přečíst si ji tam nemůžete… 🙂 Autorem díla je kanadský spisovatel Drew Karpyshyn, který se podílel na scénářích prvního a druhého dílu hry a také napsal několik dalších novel na motivy her od BioWare (např. Star Wars: The Old Republic).

 

Úvodní text novely (v českém překladu):

Na samé hranici kolonizovaného vesmíru zkoumá poručík David Anderson trosky přísně tajné vojenské výzkumné stanice, kterou napadli neznámí žoldáci. Doutnající ruiny jsou posety těly a ve vzduchu se vznáší nezodpovězené otázky. Kdo najal žoldáky a z jakého důvodu? A kde je Kahlee Sandersová, mladá vědkyně, která záhadně ze základny zmizela těsně před tím, než byli její kolegové vyvražděni? Sandersová je klíčem k rozluštění všech záhad. Jenže tento klíč kromě Andersona hledá i elitní turianský agent – Spektra – Saren, jehož metody si v ničem nezadají se Skarrem, brutálním kroganským nájemným zabijákem, který je rovněž Sandersové na stopě. Andersonovy šance jsou mizivé, ale pokud selže, je osud lidstva zpečetěn. A možná celé galaxie…

 

Kniha je u nás momentálně dostupná ve svém 2. vydání (288 stran, brož. provedení) za 188 korun při objednávce z FANTOM Print, jejím překladatelem je Jiří Matyskiewicz.

 

mass-effect-revelation-cover