Nihlus Kryik

Jeden z nejlepších turianských agentů SPECTRE začínal v řadách pravidelné armády Turianské Hierarchie, kde vynikal skvělými výsledky a převyšoval své spolubojovníky. Jeho nadřízení ho však v lásce příliš neměli – a to zejména kvůli tomu, že občas neuposlechl přímý rozkaz a jednal na základě vlastního instinktu.

 

Nihlus přesto neušel pozornosti jiných turianů. Všiml si jej Saren Arterius, nejdéle sloužící turian u úřadu SPECTRE. Spřátelil se s Nihlusem a nabídl se, že bude jeho výcvikovým instruktorem. Zanedlouho se i Nihlus dostal mezi agenty SPECTRE. Na rozdíl od Sarena nejsou Nihlusovy metody tak brutální; Nihlus se od staršího turiana liší i svým postojem k lidstvu – necítí k němu nenávist a namísto toho vidí jeho potenciál.

 

Nihlus je Radou vyslán, aby doprovodil Normandii na její osudové misi na Eden Prime. Posádka Normandie se na turianského agenta dívá s nedůvěrou – tuší, že jeho přítomnost předznamenává něco vážného.
Na začátku akce se Nihlus rozhodne postupovat před Shepardovým týmem. Narazí na svého starého přítele Sarena, který ho v nestřežené chvíli usmrtí střelou zezadu do hlavy.