Admirál Steven Hackett

Admirál Steven Hackett je jedním z nejvyšších velitelů Aliančního námořnictva. Je velícím důstojníkem 5. flotily a vrchním velitelem aliančních námořních sil.

 

Spolu s velvyslancem Udinou a kapitánem Andersonem je jedním z těch, kteří doporučí velitele Sheparda na pozici prvního lidského agenta úřadu SPECTRE. V průběhu hry Mass Effect 1 pak častokrát kontaktuje velitele Sheparda a zadává veliteli Normandie různé vedlejší úkoly.

 

Ve hře Mass Effect 2 admirál Hackett poskytne Shepardovi souřadnice planety s troskami původní SSV Normandie (DLC Normandy Crash Site). V dalším DLC Lair of the Shadow Broker bývalá členka Shepardova týmu, Liara T’Soni předá veliteli ztracené psí známky, které se admirálovi podařilo získat. Ve stažitelném obsahu Arrival se Hackett ozve Shepardovi s žádostí o záchranu vědkyně Amandy Kensonové z batarianského zajetí.

arrival-06-p

 

Jakožto nejvyšší velitel námořnictva Aliance admirál Hackett pravidelně komunikuje s velitelem Shepardem i v závěrečném dílu trilogie. Na úvod pošle velitele na Mars, aby zajistil plány na tajemnou zbraň protheanského původu. Prostřednictvím holografické komunikace pak provází Sheparda během jeho úsilí o sjednocení galaxie. Při závěrečné bitvě o Zemi se pak ujímá velení všech spojeneckých sil ve vesmírné bitvě.