Armando-Owen Bailey

Bailey je důstojník C-Secu. V roce 2185, kdy se odehrávají události druhého dílu, je velitelem okrsku a Shepard ho může potkat v Zakera Ward.

 

C-Sec přišel během útoku Vládce a v bitvě o Citadelu o mnoho svých příslušníků a aby bezpečnostní služba doplnila síly, byla nucena do svých řad nabrat či povýšit víc lidí. Jedním z nich je právě Bailey; racionálně uvažující a nestranný policista, který moc nedá na pravidla a nařízení a spíš se řídí vlastní intuicí.

 

Shepard na policejního důstojníka narazí při své první návštěvě Citadely ve druhé části herní ságy. Bailey pomůže Shepardovi s řešením vedlejších úkolů, když mu poskytne buď informace nebo mu osobně asistuje.

 

Ještě před událostmi třetího dílu trilogie se odehrává děj komiksu Inquisition. Zkraje roku 2186 si Baileyho zavolá radní Udina; oznámí mu, že část C-Secu je zkorumpovaná a pracuje proti zájmům Rady a pověří ho vyšetřováním exekutora Pallina, dosavadního šéfa C-Secu. Ve vzájemné konfrontaci je Pallin nakonec zabit a Udina povýší Baileyho do Pallinovy funkce velitele C-Secu.

 

Bailey osobně přivítá Sheparda poté, co velitel dorazí na Citadelu s cílem sjednotit flotily proti Reaperům. Shepardovi se svěří, že si ve své nové pozici připadá spíše jako asistent Rady než jako policista. Přesto se Shepardovi snaží pomoct, je-li to v jeho silách a ve chvíli, kdy se válka nevyhne ani samotné Citadele, se neváhá postavit nepříteli se zbraní v ruce.