Donnel Udina

Vyslanec Udina je diplomatem na Citadele. Je odhodlán bránit a pokud možno, prosazovat zájmy lidí; kdykoli to bude možné. Zpočátku se vůči Shepardovi chová nedůvěřivě a zaujímá k veliteli obezřetný postoj. Předtím, než se rozhodne něco podniknout, požaduje v nějaké věci vyslanec často nezvratitelné důkazy, což mu velitel často nemůže poskytnout. Udina je politik a vždy se snaží jednat tak, aby pokud možno nemohlo být ohroženo jeho osobní postavení.

 

Udina se může stát zástupcem lidstva v Radě Citadely, pokud ho do této funkce Shepard doporučí. V tom případě se kapitán Anderson, který zvlášť v první hře funguje jako Udinův protiklad, stane jeho asistentem.

 

V komiksu Inquisition, odehrávajícím se už v roce 2186, je Udina radním a pověří velitele C-Secu Baileyho vyštřováním údajné korupce v řadách C-Secu.

 

Když Reapeři během své invaze zničí stanici alianční stanici Arcturus a spolu s ní i členy vlády, stává se Udina nejmocnějším mužem Aliance. Zoufale se snaží pomoci svým lidem při válečném úsilí, ale ostatní členové Rady se zdráhají spolupracovat. To, že zbytek Rady a tedy i ostatních ras váhá se zapojením se do války, zapříčíní Udinovu zásadní roli v dalších událostech poslední části hry.