Joker

Vynikající pilot s velkým sebevědomím (hraničícím mnohdy s arogancí), to je poručík Jeff Moreau, zvaný Joker. Pilot SSV Normandie se nezdráhá zdůrazňovat své mnohé úspěchy a často připomíná, že veškerá ocenění, jichž se mu dostalo, jsou zcela oprávněná.

 

Joker již od svého narození v roce 2155 trpí vzácným Vrolikovým syndromem, který se projevuje extrémní křehkostí kostí. Pilotu Normandie i přes pokrok moderní medicíny dělá i pouhá chůze vážné potíže.
Jokerovi bylo zprvu odepřeno pilotování prototypu fregaty, vyrobené společnými silami Aliance a Turianské Hierarchie právě kvůli jeho zdravotním problémům. Komiks „He Who Laughs Best“ popisuje Moreauovu odvážnou eskapádu, kdy unese Normandii a tajně s ní odletí. Jeho pilotní umění, kdy úspěšně uniká pokusům Aliance zastavit unikající fregatu, mu i přes zjevný prohřešek vynesou místo oficiálního pilota Normandie.

 

Ve hře uvidíme Jokera kvůli jeho zdravotním komplikacím téměř pořád v kokpitu. Navzdory sarkastickým poznámkám a humoru jemu vlastnímu bere Joker svou práci vážně a nesčetněkrát dokazuje, že je tím nejlepším z nejlepších. Jako pilot Normandie věrně pomáhá veliteli Shepardovi během všech dílů hry.

 

Jokerovi propůjčil hlas americký herec a všestranný filmový umělec Seth Green.