Karin Chakwas

Majorka Karin Chakwasová je doktorkou na palubě SSV Normandie. Do armády Aliance vstoupila hned po dokončení lékařských studií. Ve službě v armádě hledala podle vlastních slov exotická dobrodružství. Ačkoli ji velmi brzy její iluze opustily a zjistila, že život v armádě není ani zdaleka tak romantický a přitažlivý, jak si původně představovala; zůstala ve vojsku Aliance, aby splnila svou povinnost a mohla sloužit lidstvu. Upřednostňuje službu v armádě před vykonáváním soukromé praxe někde v koloniích; kdyby se nemohla starat o vojáky, připadalo by jí, že je opustila.

 

Na Normandii sloužila jak pod velením kapitána Andersona, tak později velitele Sheparda. Po zničení Normandie kolektory opustila Alianci a po dvou letech se opět přidala k veliteli Shepardovi, který na palubě Normandie SR-2, postavené Cerberem, bojoval proti kolektorské hrozbě. Byla na palubě, když se posádka v době Shepardovy nepřítomnosti stala terčem útoku kolektorů a i doktorka byla unesena na kolektorskou základnu.

 

Pokud se veliteli povede ji ze spárů kolektorů zachránit, objeví se doktorka Chakwasová i v poslední části trilogie, kdy ji hráč uvidí znovu v barvách Aliance. Velitel má pak možnost nabídnout jí její staré místo na palubě Normandie. V opačném případě se doktorka přidá k alianční části sil, bojujících ve válce.