Uniklé informace o Mass Effectu 4?

Uniklé informace o Mass Effectu 4?

Už od začátku víkendu létá napříč internetem uniklý dotazník od EA plný informací o nejnovějším Mass Effectu. I když se jedná o nepotvrzené informace, je dosti možné, že je na nich špetka pravdy, nicméně vypíšu jenom ty nejpodstatnější.

 

Vesmír:
Nejnovější díl by se neměl vůbec odehrávat v naší mateřské galaxii, ale v jiné ne moc vzdálené galaxii Andromeda (poznámka autora – trochu mi to připomíná StarGate: Antlantis). Konkrétně v místě zvané Hellius Cluster pro nadšence objevovaní vzdáleného vesmíru. Příběhová linka by měla být kompletně separátní od událostí velitele Sheparda/ové. Zhostíme se nového hrdiny pod přezdívkou Pathfinder při průzkumu neznámého vesmíru a naší prioritou bude najít vhodné světy pro kolonizaci. Nebude chybět ani naše nová velitelská fregata zvaná Tempest s posádkou a až 7 členný tým na mise.

 

Objevování:
Celkově by se měl vrátit podobný systém objevování nových planet jako tomu bylo v prvním díle s tím, že počet světů bude až 4x větší. Samozřejmě nebudou chybět ani jiné mimozemské civilizace, které nemusí být zrovna přátelské. Důležitou roli v nové galaxii bude hrát vyhynulá civilizace zvaná Remmants. Proč, to zatím netušíme.

 

Tým:
Výsadek na mise bude opětovně ve třech. Do začátku nám prý bude vypomáhat biotička Cora a ostřílený krogan Drack. Nebude chybět i obdoba loajálních misí pro členy posádky a jestli se rozhodnete vylepšit morálku nového týmu, bude záležet čistě na vás.

 

Konverzace:
Nově budou dialogy mnohem interaktivnější například při konverzaci budete moci někomu skočit do řeči nebo přímo fyzicky do ní vstoupit střelbou do stropu k donucení NPC k nějaké činnosti.

 
Mise:
Naší největší aktivitou nebudou pouze primární mise, ale samozřejmě podstatnou roli mají hrát i vedlejší a že jich má být opravdu hodně. Úkoly by se měli ještě dělit na aktivní a pasivní (podobný systém jako u DA:I) a měli by nějakým způsobem ovlivňovat vaše celkové počínáni v nové galaxii.

 

Snad jsem nic zásadního nevynechal, nicméně ještě upozorním, že tyto informace nemusí být zcela pravdivé. Uvidíme, co nám BioWare oznámí na letošním E3.