Odveta

(Mass Effect: Retribution)

Třetí a poslední novela od Drewa Karpyshyna, která byla vydána 27. července 2010 nakladatelstvím Del Rey Books (u nás FANTOM Print v roce 2011). Podobně jako druhá novela se i tato odehrává mezi díly herní série, tentokrát mezi druhým a třetím. Hlavními postavami jsou zde Kahlee Sanders, David Anderson a Paul Grayson, který se stal obětí nechutných pokusů Záhadného s technologií Smrťáků. Čtenář se zde rovněž setká s dalšími postavami z her – například vládkyní Omegy Ariou T’Loak.

 

Úvodní text novely (v českém překladu):

Záhadný, vůdce prolidské tajné organizace Cerberus, je jeden z mála, kdo znají pravdu o Smrťácích. Aby zajistil přežití lidské rasy, rozjíždí obludný plán na odhalení silných i slabých stránek nepřítele. Obludnost tohoto plánu spočívá v tom, že nějakému člověku musí být implantována modifikovaná technologie Smrťáků. Pro své zrůdné experimenty už má Záhadný vybraný i vhodný subjekt – zběhlého operativce Cerberu Paula Graysona, se kterým má nevyřízené účty z minulosti. Ani Záhadný si však neuvědomuje, že tímto experimentem otevírá Pandořinu skřínku…

 

Kniha se prodává ve svém 1. vydání (288 stran, brož. provedení) za cenu 179 korun při objednávce z FANTOM Print, překladatelem je Jakub Mařík.

 

mass-effect-retribution-cover