Vzestup

(Mass Effect: Ascension)

 

Druhá novela na motivy série Mass Effect od spisovatele Drewa Karypshyna, která byla vydána 29. července 2008 nakladatelstvím Del Rey Books (u nás FANTOM Print v roce 2010). Odehrává se krátce po událostech prvního dílu herní série a její děj se tentokrát točí okolo bývalé alianční vědkyně Kahlee Sanders a projektu Vzestup, který se zaměřuje na výuku dětí s biotickými schopnostmi. Podobně jako v případě novely Zjevení i tuto lze zakoupit v Mass Effect 2 jako suvenýr na Citadele.

 

Úvodní text novely (v českém překladu):

Vědkyně Kahlee Sandersová opustila Alianci a přešla do projektu Vzestup, programu, který pomáhá bioticky nadaným dětem ovládnout jejich výjimečné schopnosti. Nejnadanější studentkou v programu je dvanáctiletá autistka Gillian Graysonová. Kahlee však netuší, že Gillian se nevědomky stala pěšákem tajné polovojenské skupiny Cerberus, která sabotuje program prováděním ilegálních pokusů na studentech…

Kniha se nachází ve svém 1. vydání (288 stran, brož. provedení), bohužel je však aktuálně uvedená jako nedostupná na stránkách FANTOM Print, jejím překladatelem je Jiří Matyskiewicz.

 

Masseffect_ascension