Liara T’Soni

Doktorka Liara T’Soni je asarijská archeoložka, která po většinu svého života studovala protheánskou kulturu a civilizaci. Liara je dcerou Matriarchy Benezie, Sarenovy pobočnice. Proto je taky v prvním díle Mass Effectu Shepard vyslán, aby jí nalezl. Po jejím nalezení a vysvobození se přidává k posádce Normandie, kde Shepardovi pomáhá objasnit jeho vize z protheanského majáku a vystopovat tak Sarena.

 

Po událostech prvního dílu a začátku dílu druhého pomáhá pro Cerberus získat Shepardovo tělo z rukou Stínového prostředníka, který chce Sheparda prodat Kolektorům, což se jí nakonec povede. Poté se uchyluje na Illium, kde pracuje jako obchodník s informacemi a kde se opět shledává se Shepardem, který jí pomůže dokončit pomstu vůči Stínovému prostředníkovi. Společně prostřeníka porazí a Liara se stává novým Stínovým prostředníkem.

screenshot-050-p

 

Díky zdrojům, která má k dispozoci započne hledat informace, které by mohly pomoct proti Smrťákům, což jí dovede až na protheanský archiv na Marsu, kde se připojuje k Shepardovi a pomůže mu získat důležité informace, které můžou vést k porážce Smrťáků z archivu z rukou Cerbera.