Aria T’Loak

Aria T’Loak, samozvaná pirátská královna Omegy, se objevuje v několika herních a literárních dílech univerza ME. Seznámíme se s ní v komiksech Incursion a Redemption, které předcházejí hře Mass Effect 2 a kde se Aria poprvé dozví o kolektorské hrozbě. Mass Effect 2 pak několikrát zavede velitele Sheparda ke královně Omegy, která mu poskytne informace o postavách, které nějakým způsobem figurují ve velitelově přípravě na sebevražednou misi.

 

Román Retribution popisuje Ariino setkání a první roztržky se skupinou Cerberus. Na tyto události navazuje děj knihy Deception a komiksu Invasion, kde je Aria nucena opustit Omegu vinou zrady generála Cerberu Olega Petrovského. V třetím dílu herní trilogie potká Shepard bývalou vládkyni Omegy na Citadele. Aria poskytne veliteli pomoc při sjednocení bývalých gangů Omegy pro boj s Reapery.

 

Stažitelný obsah Omega se pak točí okolo Ariina odvážného pokusu o znovuzískání Omegy z područí Cerberu. K veliteli Shepardovi a bezohledné královně Omegy, toužící se pomstít Cerberu a generálovi Petrovskému, se mimo jiné přidá i turianská biotička Nyreen Kandros.

 

Královnu Omegy namluvila kanadská herečka Carrie-Anne Moss, známá především díky roli Trinity ve filmové trilogii Matrix.