Miranda Lawson

Miranda je jeden z vedoucích operativců skupiny Cerberus, zodpovídajících se přímo Záhadnému. Ve druhé části herní trilogie je spolu s Jacobem Taylorem jedním z prvních členů týmu, kteří se přidají k Shepardovi. Podle dostupných informací byla narozena roku 2150, tudíž v době událostí Mass Effect 2 je jí 35 let. Důležitou informací je také to, že Miranda nebyla narozena klasickým zůsobem, ale byla vytvořena pomocí genetického inženýrství z tkáně svého otce, Henryho Lawsona (nemá tedy žádnou biologickou matku), od kterého utekla jako mladá dívka. Byla vytvořena jako inteligentní, přitažlivá a odhodlaná žena s pokročilými biotickými schopnostmi a bez zjevných vad, díky tomu se stala perfektní agentkou Záhadného.
miranda-02-p

 

Poprvé se s ní můžeme setkat v titulu Mass Effect Galaxy, který byl vyvinut pro mobilní zařízení s iOS. Kde pomáhá Jacobu Taylorovi proti batarianským teroristům. Dále je jednou z postav v komixu Mass Effect: Redemption, kde se snaží prostřednictvím bývalé členky Shepardova týmu, Liary T’Soni, získat pro Cerberus velitelovo tělo z rukou žoldáků Stínového prostředníka.

 

Její další působení je již v Mass Effect 2, kde plní funkci zástupce velitele Sheparda a je členem jeho bojového týmu. Na záčátku herního příběhu velí projektu Lazarus, jehož cílem je oživit Sheparda po zničení první Normandie. Podobně jako všichni ostatní členové, i ona má jednu osobní misi za účelem získání její loajality. Ta se točí okolo záchrany její mladší sestry před jejím otcem. Po zisku loajality se stává pro velitele Sheparda potenciální romancí, která může pokračovat až do třetího dílu (tam ji však není možné zahájit), za předpokladu, že Miranda přežije události toho druhého. Ve třetím Mass Effectu se s ní můžeme v rámci několika krátkých setkání vidět na Citadele, kdy se snaží skrývat před Cerberem, a také se vyskytuje v rámci jedné z posledních misí hlavního příběhu, není však dostupná jako člen týmu.

 

Miranda Lawson je namluvena australskou herečkou polského původu Yvonne Strahovski
(série Chuck…), podle které byl ve hře také vymodelován její obličej.