Mordin Solus

Mordin je salarianský vědec a někdejší člen STG (Special Tasks Group), který se podílel na studii a modifikaci biologické zbraně zvané Genophage určené k téměř totální sterilizaci Kroganů. Je velice inteligentní, dokonce i na poměry Salarianů, a je typický svou rychlou řečí, rozhodností a efektivitou. Při řešení problémů často používá chladnou logiku, ale v zásadě se řídí tím, co vidí jako nejlepší řešení pro všechny, a při rozhovorech je víceméně přátelský.

 

V Mass Effect 2 se s ním setkáme při vedení jeho kliniky na Omeze, kde se snaží bojovat proti moru neznámého původu, který zabijí všechny rasy s vyjímkou lidí. Potom, co mu Shepard pomůže s rozšířením protiléku, se Mordin přidá k veliteli do týmu.

screenshot-025-o

 

Kromě pomoci jako člen bojového týmu je také důležitý pro svůj výzkum toxinu Kolektorů. Jeho osobní mise se pak točí kolem jeho bývalého členství v STG a výsadků na kroganské domovině Tuchance, po jejím splnění se stává loajální. Pokud přežije události druhého dílu, potkáme se s ním i v tom třetím v rámci hlavní části příběhu při vyjednávání spojenectví s Krogany, ale nelze jej mít v týmu.

 
V Mass Effect 2 je Mordin namluven Michaelem Beattiem, zatímco v Mass Effect 3 jej
nahradil William Salyers.